Hlavní strana PS Svratka

O nás

Naše klubovna

Oddíly

Modrý šíp
Klub dobrodruhů
Tábory

Kachlička 1999
Kachlička 2000
Kachlička 2001
Kachlička 2002

Fotogalerie

Kontakty

Klub dobrodruhů

při 45. PS Svratka

Jaký byl

Dvoudenní výjezd

okolí Rapotic 19.-20.10. 2002

Jen velmi málo odvážných Dobrodruhů se setkalo v sobotním ránu u Hlavního nádraží. Odtud nás vláček zavezl do malé obce Rapotice, kde to všechno mělo začít.

Poloha srubu kde jsme měli spát byla totiž zaznačena jednou velmi nevýraznou tečkou na mapě velmi výrazné velikosti a napolo zapomenutými instrukcemi v Cvrčkově hlavě. Nicméně jsme se nezalekli a vyrazili jsme pěškobusem do Ketkovic, kde se někteří v hospůdce rovnou naobědvali, neboť jak se říká, přijdou těžké chvíle. A přišly….

Poté co jsme prošli místy, které jsme ještě znali cesta pokračovala do neznámých končin, kde nás čekaly i překvapivé zážitky. Asi nejvíc na nás zapůsobila zřícenina hradu Ketkováku, kterou jsme všichni znali jen z pohledu svrchu, kdy se jeví asi jako roh zdi o výšce jeden metr a délce dva metry na každou stranu a je vcelku těžké ji vůbec najít. Při pohledu z údolí se nad námi najednou rozkládaly několik desítek metrů dlouhé hradby, a celé to mohutně podporovalo sluníčko, které se odkudsi vykulilo na oblohu. Úža…

Pokračovali jsme neohroženě podél Oslavky se slovy že stačí najít ústí Chvojnice a jsme v pohodě. To se naštěstí stalo a tak nás dál vedla tahle malá říčka. Problém byl v tom, že jsme se pomalu blížili k místu kde byla na mapě tečka a nikde nic. Potom jsme to místo i přešli a pořád nic. Lovci signálu vyběhli s mobily na kopce, abysme mohli získat přesnější instrukce, ale operátoři bohužel garantují jen 99 % území pokrytého signálem. My jsme byli v to zbývajícím procentu. No a protože jsme se tedy nic nedozvěděli a ani náhodně procházející domorodci nám neporadili, shodli jsme se že popojdeme ještě kousek proti proudu a složíme naše unavená těla na oblíbené T.O. Sosna. Což se vzápětí stalo a potom už začalo to, čemu se na trempu říká veget.

Navečer jsme se nejedli, a zakutali se do spacáků v očekávání mrazivé noci. Ta se ale oproti očekávání nekonala a až na jednu vyjímku nikomu zima nebyla. Ráno (pokud je 11 hodin ještě ráno) jsme se sbalili a vyrazili na zpáteční cestu. Po obědě v restauraci, která snad ještě pamatuje husity (v dobrém slova smyslu) jsme chytli vlak zpátky do nehostinného Brna….

O.K.

K přihlášení na akce lze využít on-line přihlášku.Pro zaslání e-mailu můžeš využít také formulář na stránce s kontakty.

webovský počítadlo
návštěvník
 

Akce klubu na rok 2002/2003

> Opuštění planety Země
> Brněnské bloudění
> Dvoudenní výjezd
> Potápění v bazénu
> Horolezčení

Kronika KD 2001/02

Kronika KD 2000/01

On-line přihláška

 

Webmaster
Návštěvníci od 8.3.2000